Napi menü — miso leves, spárgatök ragu rizzsel
2013. augusztus 30. írta: meiszner.kati

Napi menü — miso leves, spárgatök ragu rizzsel

Misospargatökkis02.jpg

A miso leves értelemszerűen miso pasztából készül, elegendő egy teáskanállal egy csésze forró vízzel elkeverni, ez az alapleves. Nem kell főzni. Használhatunk zöldség alaplevet hozzá és kerülhetnek bele különböző zöldségek, zöldfűszerek, tofu, és tészta. Különböző miso pasztákat kaphatunk, meghatározó, hogy a szójababhoz milyen gabonafélét adtak az erjesztés során. Vigyázzunk mert általában nagyon sós! Szoktam a zöldséges ételekhez, algasalátához, is használni.

Misospargatökkis04.jpg

Miso leves

Felforralok két csésze vizet, ebbe beleteszek egy összevágott zöldhagymát, és két kis szelet téglalapokra vágott tofut (60g) ezekkel 2-3 percig forr a víz. Csészékben tálalom, egy lapos kiskanálnyi miso pasztát teszek az aljára, ráöntök egy kevés forró vizet, simára keverem, és telemerem a csészéket . Összevágott fokhagymát, valamilyen zöldfűszert (most ruccolát) és pár csepp szezám olajat teszek a tetejére.

Misospargatökkis03.jpg

Spárgatök ragu

Ugyan a főszereplő a spárgatök, mellette hagyma, zöldpaprika, paradicsom, és egy karakteres íz a szárzeller kerül összefőzésre ebben a raguban.

A zöldségek aránya lehet ízlés és alapanyag függő - vagyis miből éppen mennyi áll rendelkezésünkre. A szárzellernek ha termesztjük, rengeteg finom zöldje is van, ezt is vágjuk bele.
Még 1-2 evőkanál olíva olaj kell hozzá, ezt egy serpenyőben felmelegítjük, és sorba beletesszük az összevágott zöldségeket.

Misospargatökkis01.jpg

A zellerszárat átlósan, minden más zöldséget kis kockákra vágunk, a paradicsomnak lehúzzuk a héját, amíg vele bíbelődünk, a többi zöldséget időnként megkeverve nagyon kevés vizet aláöntve pároljuk, legvégül hozzáadjuk a paradicsom kockákat, és az összevágott zeller zöldjét, ezekkel szinte már csak összemelegítjük.
A vágás legyen fontos elfoglaltság, végezzük szeretettel, meglátjuk milyen szép egyformák lesznek a darabok! Ez nem csak esztétikailag fontos, a kisebb darabok gyorsabban megfőnek, míg a nagyok még kemények, aztán amire a nagyok megfőttek a kicsik szétfőnek.

Főtt basmati rizzsel tálaljuk. Elkészítéséről...

...tovább

A bejegyzés trackback címe:

https://valodisafrany.blog.hu/api/trackback/id/tr125484200

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

motoroskonyhaja 2013.09.01. 16:03:35

Hát azért ez nagyon nem miso leves, maximum miso pasztával készült leves ;)

A miso leves (miso shiru) alapja a dashi (dashi no moto teljes néven. Alkotói kombu és bonito), plusz csak nagyon ritkán főzik a tofut a levesbe. A miso paszta színe (és íze) pedig az érettségi (erjedési) foktól függ. Miso leveshez fehér misot (shiro miso) használnak, ami a legédesebb. Ha túl sós a leves, akkor sok benne a miso paszta. Elsőre ennyi ;)
süti beállítások módosítása