Ebben a gastroblogban az egészség és a gastronómia kapcsolatáról szerzett tapasztalataimról írok felhasználva régóta készülő könyvem kéziratát, a biokertünkben, és a vendégházunk konyháján készült fotókkal illusztrálva.
Ahonnét származik éppen a természet ehető ajándéka és ahol régóta termesztik, ott tudják legjobban, hogyan kell elkészíteni. Így indultam el, ezen a szó szerinti utazáson. Megtanultam úgy elkészíteni az ételeket, hogy könnyen emészthetőek legyenek, ne csak addig okozzanak elégedettséget és boldogságot, amíg nem nyeltük le a falatot.
Sok összefüggést fedeztem fel egy nép konyhája és mentalitása között, ahol csupa mosolygós, kiegyensúlyozott embert láttam ott érdemes volt tanulni a konyhájukban.
Így találtam rá a főzés örömére, amely nagy lehetőség, a szeretet és az altruizmus megnyilvánítására. Megtanultam hogyan lehet a tányéron összehangolni az ízeket, színeket, és kinek milyen étel való.
Amikor kezembe került apai Nagyapám egyetemi tankönyve a gyógynövények termesztéséről, megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy sáfrányt fogok termeszteni, ahogyan az ott le van írva. Azóta nemcsak a sáfrányt, hanem a könyvben szereplő gyógynövények legnagyobb részét termesztem ebből a gondolatból lett Cserszegtomajon az Ájurvédakert.
A Budapesti orvos-természetgyógyász rendelőt ahol 1992 óta dolgoztam felcseréltem a kerttel és a falusi élettel. Itt is tartok táplálkozási tanácsadást, főzőiskolát, és olyan kurzusokat, ahol megtanulható és megtapasztalható a gyakorlatban hogyan érjük el testi-lelki egyensúlyunkat.
Azt hiszem mindez, attól válik hitelessé, hogy arról írok, ahogyan élek és táplálkozom, és mindent a gyakorlatban adok át az érdeklődőknek.
Amikor kinézek a konyhaablakon, vagy felnézek a kerti munkák közepette boldog vagyok, hogy megadatott közelebb kerülni a természethez , és országunk egyik legszebb helyén élhetek és dolgozhatok – ezt szeretném megosztani másokkal.